VODA

6. listopadu 2007 v 19:25 |  Chemie 8. ročník
V hodinách chemie, ale i v hodinách jiných předmětů se učíme o vodě. Víme už, a budeme si pamatovat, že vzorec vody je H2O, voda se vyskytuje na Zemi ve třech skupenstvích - pevném jako led či sníh, kapalném jako běžná voda a plynném jako vodní pára. Víme, že teplota tání u vody je 0°C a teplota varu je 100°C i to, že hustota vody je 1000kg/m3 neboli 1g/cm3. Naučili jsme se, že voda je látka bezbarvá a bez zápachu a můžeme ji dělit podle různých kritérií.
A teď je tu úkol pro naše žáky.

Najít další informace o vodě na internetu a napsat je ve formě článku tak, aby ostatní spolužáci vše pochopili a něco nového se dozvěděli. Článek nesmí být příliš odborný, ale také nesmí být nic neříkající, musí být zajímavý, aby upoutal, ale zároveň nesmí být moc dlouhý. Zde předkládám některá témata: Výroba pitné vody, čištění odpadní vody, tvrdost vody, zdroje vody na Zemi, rozdělení vody na Zemi, nálezy vody na jiných planetách, optické vlastnosti vody a věřím, že přijdete i s jinými tématy. Každý příspěvek bude doplněn obrázkem s popisem. Čekám na vaše příspěvky, přičemž každý publikovaný příspěvek bude ohodnocen velkou jedničkou.
Ubývá míst, kam chodívala pro vodu .....Kdo zjistí, která skupina zpívá píseň s tímto textem, má u mě jednu jedničku do předmětu hudební výchova. Odpovědi pište na adresu komin.jan@zsmendiku.cz. Čekám na první tři, kteří úspěšně zodpoví tuto otázku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama